5 Ocak 2010 Salı

Son 10 Yılın "Eksen'e Göre" En İyi 100 Şarkısı Listesi Çok Mu Güzel, Ne?

Hem yıl sonu, hem de on yıllık bir dönemin sonu oolması nedeniyle yüzlerce liste dolaşıyor etrafta. 2009'un en iyi albümleri, şarkıları; son 10 yılın en iyi grupları, en çok dinlenenleri.... Biraz bıktınız sanıyorum, ki çok haklısınız. Ama dayanamayıp bir listeye daha yönlendirelim istiyoruz sizi. Bu seferki Radyo Eksen'den gelsin: Son 10 yılın “Eksen’e göre” en iyi 100 şarkısı.


Bu listede tam bir Radyo Eksen kafasının olduğunu hemen fark etmiş olmalı 96.2 hayranları; oldukça alternatif, kendine özgü, özgür ama popüler. Buna rağmen ya da bu yüzden benim bu güne kadar gördüğüm en güzel liste oldu.

Listenin başında tabii ki de Radiohead var, hiç şaşırmadım. asıl şaşırtan Radiohead'in Idioteque ile orada olması oldu. Listenin devamında ise yine popüler alternatif dünyadan isimler var: Kings Of Leon, Blonde Redhead, Songs: Ohia, James, The Shins, Beirut... Ve yine popüler dünya ile harmanlanmış: Blur, David Bowie, Red Hot Chili Peppers, Coldplay, Leonard Cohen, Oasis... Tebrikler Radyo Eksen çalışanlarına gitsin.
Share This
Subscribe Here

0 yorum:

 
Avaz Avaz Dergisi

izliyorlardı

Avaz Avaz Copyright © 2011 BeMagazine Blogger Template is Designed by Blogger Template
In Collaboration with fifa