13 Nisan 2010 Salı

Korofest Bugün Başladı!


Türkiye'nin ilk gençlik koroları festivali Korofest, 13-18 Nisan'da Boğaziçi Üniversitesi'nde! 
İlki 2009 yılında, Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü (BÜMK) tarafından, İstanbul 2010 AKB Ajansı desteğiyle düzenlenen ve Türkiye'nin ilk gençlik koroları festivali olma özelliğini taşıyan KoroFest, bu yıl 13–18 Nisan tarihleri arasında yine BÜMK tarafından düzenleniyor.

2009 yılında 15 koronun katılımıyla gerçekleşen festivale 2010 yılında İstanbul’dan 15, il dışından 5 ve yurtdışından 3 olmak üzere toplam 23 koro katılıyor. Festival koroları, Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall başta olmak üzere Marmara Üniversitesi, Nişantaşı Işık Lisesi, St. Antuan Kilisesi ve Üç Horan Kilisesi'nde toplam 12 konser verecekler.

Zengin programı ile KoroFest; çalıştay, seminer, söyleşi gibi etkinliklerle İstanbul’u uluslararası bir koro müziği platformu haline getiriyor. Festival, Türkiye’nin dört bir yanından gelen korolara, dünya çapında şeflerle buluşma imkanı sağlıyor.

KoroFest; toplumun her kesimine, özellikle çocuklara ve yaşlılara müziği ulaştırmak için özel etkinlikler düzenliyor. Festival, ‘Müzik değiştirir’ ilkesinden hareketle, birlikte müzik yapmanın hayatlar üzerindeki mucizevi etkilerini gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü, yediden yetmişe tüm İstanbulluları çoksesli müziğin eşsiz dünyasına davet ediyor…


Festival ve programı hakkında ayrıntılı bilgiye korofest.com adresinden ulaşabilirsiniz.
Share This
Subscribe Here

0 yorum:

 
Avaz Avaz Dergisi

izliyorlardı

Avaz Avaz Copyright © 2011 BeMagazine Blogger Template is Designed by Blogger Template
In Collaboration with fifa