15 Ağustos 2012 Çarşamba

Esas Oğlan: Cillian Murphy


Açıklaması zor

Fakir Ama Gururlu: Karakteristik çenesi, çilleri ve tedirginlik yaratır derecede mavi gözleriyle hayatımıza giren bu adam, müzik grubuyla albüm yapmaktan ve hukuk okumaktan vazgeçmiş bir aktör. Üniversitede, vakit geçirmek için başladığı tiyatrodan kopamaz hale geliyor; sinemaya geçişi ise 90'ların sonuna tekabül ediyor. Kısa filmler ile başlayan Murphy, ününü 2002'de 28 Days Later'ın post-apokaliptik atmosferinde canlandırdığı kurye ile kazanıyor.

Biz Sevişiyoruz: 2005'ten itibaren deyim yerindeyse bir patlama yaşanıyor. Christopher Nolan imzalı üçlemenin ilk filmi Batman Begins'de doktorluğundan ziyade deliliğiyle bilinen Scarecrow'u, Breakfast on Pluto'da bir transgender olan Kitten'ı, The Wind That Shakes the Barley'de ise İrlanda için savaşan bir doktoru canlandırıyor. 2010'da ise Nolan'la tekrar birlikte çalışarak Inception'da boy gösteriyor.

Bitmesin Bu Rüya: Cillian Murphy, girdiği binbir rolün hepsinin altından başarıyla kalkabileceğini çoktan kanıtlamış durumda. The Dark Knight Rises'da göründüğü birkaç dakikada bile bizi koltukta sevinçten hoplatan bu yetenek sahibi adamdan gözlerimizi ayırmadan takip ediyoruz.

(Aman, spoiler'a dikkat.)
Share This
Subscribe Here

0 yorum:

 
Avaz Avaz Dergisi

izliyorlardı

Avaz Avaz Copyright © 2011 BeMagazine Blogger Template is Designed by Blogger Template
In Collaboration with fifa