13 Ekim 2013 Pazar

Top 10: Justin Timberlake


Zamanı gelmişti

Justin Timberlake için 2013'ün en çok konuşulan müzik adamı desek yanlış olmaz. Yılın başlarında Jay-Z destekli Suit & Tie ile ortalığı salladıktan sonra müthiş bir tanıtım sürecine giren JT, Mart ayında The 20/20 Experience isimli albümünü çıkardı. Tam 7 (7, yazıyla yedi) yıl aradan sonra çıkardığı bu albümle kendisini neden bu kadar özlediğimizi bir kez daha anlamış olduk. İçinde bir tane bile boş şarkı bulunmayan bu pop-R&B başyapıtı, 2013'ün en sağlam albümlerinden biriydi kesinlikle. Şimdi ise hem Filmekimi'nde de gösterilen Inside Llewyn Davis filmi, hem de bu yıl çıkardığı 2. albüm olan The 20/20 Experience 2 of 2 ile adından söz ettiriyor kendisi. Hal böyle olunca, JT için bir top 10 listesi hazırlamanın tam sırası olduğunu düşündük.

Ufak Not: 'N SYNC şarkılarına yer vermedik, yoksa liste içinden çıkılamaz bir hal alacaktı.

10- True Blood:
The 20/20 Experience 2 of 2 biraz hayal kırıklığı yarattı, kabul ediyoruz; ama True Blood gibi bağrımıza bastığımız şarkılar da olmadı değil. Tam tamına 9 buçuk dakikalık bu güzide eser, bir nevi Michael Jackson tribute'u.9- Let the Groove Get In:
Yerinde durabilene aşk olsun.


8- LoveStoned/I Think She Knows Interlude:
Başıyla kopturan, sonuyla ağlatan.


7- Rock Your Body:
Justin'e 'N SYNC döneminden kalma nefretlerini sürdürenlerin bile kayıtsız kalamadığı şarkı.


6- Don't Hold the Wall:
Justin'in bu yılki 25 şarkılık maratonunun en bir harika, en bir kusursuz parçası. Hele 4:20'den sonrası...


5- What Goes Around...Comes Around:
Özellikle Scarlett Johansson'li klibiyle hatırladığımız şarkı, 2000'ler dendiğinde ilk akla gelenlerden.


4- SexyBack:
"Nakaratını ezbere bilmeyenleri dövüyorlarmış" diye duymuştuk en son.


3- Like I Love You:
Klibiyle pek çok genç kızımızı "Bizde niye yok?" diye depresyona sokan şarkı, 2003'te Grammy'ye aday olmuştu. Biz en çok sonunu seviyoruz.


2- My Love:
Bizce Timberlake'i "popun yeni kralı" yapan şarkı budur. Timbaland'in de adeta kendini aştığı My Love'ı Pitchfork, 2006'nın en iyi şarkısı seçmişti. Belki de haklılardı.


1- Cry Me A River:
Başka ne olabilirdi ki? Timberlake'in solo kariyerini başlatan bu şarkı hala eskimedi, 25 yıl sonra da, 50 yıl sonra da eskimeyecek. Evet iddialıyız, ama siz de hak veriyorsunuz, biliyoruz.Share This
Subscribe Here

0 yorum:

 
Avaz Avaz Dergisi

izliyorlardı

Avaz Avaz Copyright © 2011 BeMagazine Blogger Template is Designed by Blogger Template
In Collaboration with fifa