10 Kasım 2013 Pazar

Oradaydık: Evgeny Grinko

Vals Vals Vals

Sigarasının külünü klip boyunca düşürmeden Vals'ini çalan adam olarak tanıdığımız Evgeny Grinko, 8 Kasım akşamı çello, keman ve akordeonda kendisine eşlik eden ekibiyle ilk kez Türkiye'ye geldi ve Roxy'de sahne aldı.

Daha önce Asaf Avidan, Paul Gilbert, Richie Kotzen, God is an Astronaut, Ian Anderson, Leon Hendrix gibi isimlerin konserlerini Gold'n Strings serisi kapsamında düzenleyen Mood Live organizasyonu, seriye Evgeny Grinko ile devam etti.

Tıklım tıklım dolan mekanda konserin 1,5 saat kadar geç başlaması,  konsere karşı motivasyonumuzu düşüdrdü. Fakat konser boyunca sempatik ve mütevazi hareketlerle Evgeny Grinko bu kötü havayı dağıtmayı başardı. Ön sıradaki seyircilerle iki büklüm bir halde kalmasına rağmen sürekli konuştu, uzatılan hiç bir sigarayı geri çevirmedi, resim çektirmek isteyenlere de sabırla poz verdi.

Piyano başında tanıdığımız Evgeny, konsere gitarı ile başladı. Türkiye'de en bilinen parçalarından biri olan Serenade ile mest olduk.


Evgeny Grinko, gitarın ardından baterinin başına geçti. Bateride de harikalar yarattıktan sonra sonunda piyanonun sırası geldi. Vals ile başladı, Philip Glass'ın " Glassworks, opening " parçasıyla devam etti. Mekandaki kitlenin büyük çoğunluğu sadece Vals'i bilerek gelmiş diye düşünüyoruz, çünkü Vals ile kopan alkışlar diğer parçalarda çok sönük kaldı. Evgeny ve ekibi de bunu fark etmiş olmalı ki konser boyunca Vals'i 4, Serenade'yi de 2 kez çaldılar. Fakat her seferinde de keyifle dinledik.


Yaklaşık 1,5 saat süren konserin sonunda Evgeny Grinko uzun bir süre sahnede kalıp fotoğraf çektirdi ve seyircilerle sohbet etti. Umarız bu kibar insanı ve ekibini İstanbul'da tekrar ve daha uygun bir mekanda dinleme fırsatı bulabiliriz.

Share This
Subscribe Here

0 yorum:

 
Avaz Avaz Dergisi

izliyorlardı

Avaz Avaz Copyright © 2011 BeMagazine Blogger Template is Designed by Blogger Template
In Collaboration with fifa