24 Haziran 2010 Perşembe

Yeni Şarkı: Serj Tankian

Serj Tankian ve SınırlarSerj Tankian'ın 7 Eylül'de piyasaya çıkacak ikinci solo albümü Imperfect Harmonies'den ilk parça: ''Borders Are''

Parçanın bizzat Serj Tankian tarafından Youtube'da paylaşılan videosuyla sizi başbaşa bırakmadan önce, büyük bir üzüntüyle heveslerinizi kursaklarınızda durdurmak zorundayım.

Borders Are, standart bir Muse parçasıymışçasına başlıyor.(Abartılı ve yüksek sesli bir ''Adeta''nın buraya ne kadar yakışacağını tahmin edemezsiniz.) Enstrüman zenginliği, arkada yaylılar, epik atmosfer yaratma gayreti, olabildiğince dar vokal aralığı kullanılarak geçişlerde artan tansiyon- pek tabii alışıldık Serj Tankian usulü bu şarkıda da mevcut. Yine de Dünya haritasıyla başlayan bir videoda, ilk 20 saniyede ülkeler arasındaki sınırlardan biri kalktığı zaman, takip eden 4 dakikalık sürede kalan sınırların teker teker kalkmasının izleyicinin ilgisini tutabilme arzusuyla ne kadar bağdaştığı tartışılabilir. Şarkı sözlerinde ''-ions'' ve ''-racy'' yardımıyla sağlanan uyum, farklı türlerde üretmekle arası iyi olan Tankian'ın şansını bir de rapte denemesi gerekebileceğini de düşündürmüyor değil.

Serj Tankian'ın ilginç olmayı sürdürebileceğini umuyorum.

Share This
Subscribe Here

0 yorum:

 
Avaz Avaz Dergisi

izliyorlardı

Avaz Avaz Copyright © 2011 BeMagazine Blogger Template is Designed by Blogger Template
In Collaboration with fifa