18 Eylül 2011 Pazar

Dev Kedi: Beyonce

Kedilerin en devi


 Munis... Tatlı...: 90'ların sonlarından 2000'lere doğru yaklaşırken Destiny's Child isimli bir girlband MTV'de kendine yer bulmaya başladı. Dikkat çekmesi garantili dört çıtı pıtı kız ve "dörtlüden biri" olarak Beyoncé.

Kedi Canını Senin: Milenyumla birlikte Destiny's Child -ve yeni kadrosu- hızla yükselmeye başladı. Say My Name ile parlayan grup Surrvivor'ın ardından kelimenin gerçek anlamıyla patladı. Ne var ki grup dağıldı, Beyoncé solo albümü Dangerously In Love ile 2003 yılını hit parçaya, vitrinini de ödüle boğdu. 2004 yılında grup tekrar bir araya geldiğinde boynuz kulağı çoktan geçmişti. Artık Destiny's Child Beyoncé'yi değil, Beyoncé Destiny's Child'ı yukarı çekiyordu.

Bu Konuda Seni İkna Edeceğim : 4 solo albümün de Billboard listelerine birinci sıradan yerleşmesi gibi sayılarla, ödüllerle, listelerle ifade edilebilecek başarılar bir yana; Beyoncé'yi bugünkü Beyoncé yapan en önemli şey aslında yıllar içinde oturttuğu güçlü kadın imajı oldu. Henüz bir genç kızken Me, Myself and I diyerek çıktığı bu yolda Irreplaceable ve Single Ladies ile devam ederken asla gücün altını kadın olduğu gerçeğinden fazla çizmedi. Yine de dünyayı kimin yönettiği sorusuna verdiği cevap hala çok net ve açıkçası bizi ikna etmek için fazlasıyla yeterli:

Share This
Subscribe Here

0 yorum:

 
Avaz Avaz Dergisi

izliyorlardı

Avaz Avaz Copyright © 2011 BeMagazine Blogger Template is Designed by Blogger Template
In Collaboration with fifa